Субота, 19.09.2020, 07:27
Ви увійшли як Гість
Група "Гості"

ПЕРСОНАЛЬНИЙ САЙТ викладача Ткачова Олексія Олександровича


Правові та організаційні основи охорони праці

План

1. Конституційні засади охорони праці в Україні. Законодавство України про охорону праці. Закон України «Про охорону праці». Основні принципи державної політики України у галузі охорони праці. Гарантії прав працівників на охорону праці, пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці. Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів. Обов'язки працівників щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Обов’язкові медичні огляди працівників певних категорій.
2. Відповідальність посадових осіб і працівників за порушення законодавства про охорону праці.
2. Нормативно-правові акти з охорони праці (НПАОП): визначення, основні вимоги та ознаки. Структура НПАОП. Реєстр НПАОП.Стандарти в галузі охорони праці. Система стандартів безпеки праці (ССБП). Міждержавні стандарти ССБП. Національні стандарти України з охорони праці. Санітарні, будівельні норми, інші загальнодержавні документи з охорони праці.
2. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура. Інструкції з охорони праці. Розробка та затвердження актів з охорони праці, що діють в організації.
2. Фінансування охорони праці. Основні принципи і джерела. Заходи і засоби з охорони праці, витрати на здійснення і придбання яких включаються до валових витрат.

Література:

1.  Основи охорони праці: Підручник. 3-тє видання, доповнене та перероблене. / К. Н. Ткачук, М. О. Халімовський, В. В. Зацарний, Д. В. Зеркалов, Р. В. Сабарно, О. І. Полукаров, В. С. Коз’яков, Л. О. Мітюк, Ю. О. Полукаров. За ред. К. Н. Ткачука. – К. : Основа, 2011. –с. 48-69.
2.  Жидецький В.Ц. Основи охорони праці. Підручник –– Львів: УАД, 2006 –с. 21-36.
3.  Охорона праці: навч. посіб. / З.М. Яремко, С.В. Тимошук, О.І. Третяк, Р.М. Ковтун; за ред. проф. З.М. Яремка. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2010. –с. 54-69.

Контрольні запитання:

1.     З чого складається законодавство України про охорону праці?
2.     Перерахуйте спеціальні законодавчі акти в галузі охорони праці.
3.     Які види відповідальності передбачені Законом України «Про охорону праці» за порушення законодавства про охорону праці?
4.     В чому полягає дисциплінарна відповідальність працівника?
5.     За які порушення настає адміністративна відповідальність?
6.     Назвіть підстави накладення матеріальної відповідальності на працівника.
7.     Яка міра покарання передбачена за порушення, яке створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків?
8.     Що називається нормативно-правовим актом з охорони праці?
9.     Як розшифровується кодове позначення НПАОП?

Форма входу
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Сподобався сайт?
Сайт існує
Скоро канікули!
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 82
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Ткачов О.О. © 2020 | Зробити безкоштовний сайт з uCoz